x

Obuv zásahová JOLLY FIRELEATHER EVO NEW /nazouvací antistatická/

Kód:H102096|velikost 46

Skladem

  • Pl
  • Su
  • Ko
Záruka:
24 měsíců

Nákupem získáte:37 bodů

Cena bez DPH:
3 665 Kč
Cena s DPH:
4 435 Kč
Varianty
pár

Novinka roku 2011 přináší vyšší stavbu, změkčení nártu a ohybový klínek na patě.
Náhrada za model 9015A přináší několik zásadních vylepšení jak po estetické, tak i po funkční stránce.
Model je zvláště vhodný pro dobrovolné jednotky nebo jako bota pro záchranáře.

Svršek je vyroben z kvalitní vodoodpudivé usně s přírodním lícem (full grain leather) s vysokou prodyšností, která garantuje velmi dobré odvětrání potu z bot.
Reflexní prvky jsou vyrobeny z šedého reflexního materiálu Scotchlite 3M
Podšívka z materiálu Cambrelle® zaručuje uživateli tepelný komfort a vysokou odolnost vůči prodření.
Bota je velmi dobře odolná vůči pronikání vlhkosti dovnitř (dle požadavku normy EN 15090:2006).
Celková prodyšnost obuvi je o 600% lepší než minimum dle normy EN ISO 20345 v bodě 5.4.6
Tepelná izolace (test v pískové lázni) je o 30% vyšší než požaduje norma EN 15090 v bodě 6.3.1.
Odolnost vůči pronikání chladu přes podešev garantuje certifikace CI - Cold Insulation, takže ani při delším pobytu v chladném prostředí noha uživatele netrpí chladem od země.
Špička boty je z vnější strany chráněna silnou vrstvou odolné gumy, která chrání botu proti okopání. Nově tvarovaná kaple ještě lépe chrání v nejnamáhanějších místech.

Ocelová asymetrická kaple chrání prsty nohou před poraněním, absorbuje nárazy do 200J, zároveň chrání prsty proti trvalému tlaku - zkoušeno při 15kN. Kaple je samozřejmě  dle EN ISO 12568. Kapli není možno odstranit bez zničení obuvi. Hrana kaple směřující k nártu uživatele je z vnitřní strany vypodložena tak, aby při ohybu nohy nedocházelo k výraznějším otlakům uživatele.

Ochrana proti perforaci (propíchnutí či proříznutí) podešve je zajištěna vícevrstvým laminátem o tlouštce cca 5mm, který oproti běžné ocelové planžetě poskytuje několik zásadních výhod:
- větší chráněná plocha (chrání nohu částečně i po bocích, viz fotogalerie)
- lepší ohebnost boty a tím i zvýšený komfort při celodenním nošení
- zatímco norma EN ISO 20345 v bodě 6.2.1.1 vyžaduje odolnost vůči propíchnutí silou 1100N, tak tato ochrana poskytuje ochranu o cca 60% vyšší
- absorbuje nárazy při došlapu
- snižuje hmotnost boty oproti konstrukci s ocelovou planžetou
- výborně chrání proti pronikání chladu/tepla přes podešev

Současně je tato část konstrukce obuvi certifikována dle nejnovější úpravy normy EN 12568:2010 a poskytuje tak zvýšenou ochranu před propíchnutím, kdy je testován průpich s průnikem 0 mm.

Použita je nová dvoukomponentní podešev z nitrilové pryže, jež je antistatická, odolná benzínům, olejům, vysokým teplotám (300 st. Celsia), má vysokou životnost (vyšší 30% než požadavek normy EN20345 8.5.3), neklouže a výborně absorbuje rázy vznikající při chůzi.

Navržený samočistící dezén obuvi při chůzi umožňuje vypadávání zanesených nečisoit a je navržen tak, aby usnadňoval odtékání vody z pod podešve při chůzi vodou.

Rádi bychom Vám představili náš věrnostní program D.S.D. BONUS KLUB, ve kterém můžete sbírat body za Vaše nákupy. Získané body poté můžete vyměnit za skvělé dárky nebo získat slevu na zboží z naší nabídky. Pro sbírání bodů je nutné se zaregistrovat. Více informací a kompletní podmínky naleznete v sekci BONUS KLUB.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Rozumím.Více informací