x

Maska s plicní automatikou Spiromatic S NR, náhlavní kříž /pro DP Pluto/

Kód:H100492

Skladem

  • Pl
  • Su
  • Ko
Záruka:
24 měsíců

Nákupem získáte:126 bodů

Cena bez DPH:
12 600 Kč
Cena s DPH:
15 246 Kč
Ks

Ochranná maska a plicní automatika Spiromatic S byla testována v souladu s EN 137 pro zde uvedené druhy použití. Typovou zkoušku EC (směrnice 93/68/EEC) provedla společnost SGS Yarsley ICS Ltd. (notifikovaná zkušebna č. 0120).


OCHRANNÁ MASKA

U ochranné masky Spiromatic S se minimalizoval uzavřený prostor vnitřní maskou a použitím samostatných nádechových a výdechových kanálů, které jsou sladěny s odpovídajícími kanály v plicní automatice. Díky tomu nikdy nedojde ke smíchání nadechovaného a vydechovaného vzduchu a riziko vdechnutí již jednou vydechnutého vzduchu s obsahem oxidu uhličitého se maximálně eliminovalo.
Během nádechu proudí vzduch z plicní automatiky do ochranné masky a přes hledí, což zabraňuje vytváření kondenzace. Vzduch poté proudí jednosměrnými ventily do vnitřní masky. Při výdechu je vzduch vytlačován prostřednictvím výdechového ventilu.
Vnitřní a vnější maska je vyrobena ze speciálního kombinovaného pryžového materiálu, který zajišťuje vysokou odolnost proti stárnutí způsobené ozónem a zajišťuje nositeli pohodlí.
Maska je vybavena velkým a snadno vyměnitelným zorníkem, který je upevněn dvěma polorámy a dvěma šrouby. Maska rovněž umožňuje připevnění dioptrických brýlí.
Hovorová membrána je nainstalována do vnitřní masky a obsahuje přímý výstup z masky k zajištění co nejlepší komunikace. Jako další zlepšení reprodukce hlasu je instalován externí hlasový kužel, který rovněž působí jako bezpečností zámek pro připojení plicní automatiky.
Součástí ochranné masky je také výdechový ventil - průchodka pro přístup čerstvého vzduchu, což je další funkce pro dýchání čerstvého vzduchu při nasazené masce. Tímto způsobem dochází ke značné úspoře stlačeného vzduchu.

PLICNÍ AUTOMATIKA

Přetlaková plicní automatika Spiromatic S je snadno odpojitelná od ochranné masky. Vnější hlasový kužel působí jako zámek, který připojuje plicní automatiku na správnou pozici. Tato funkce zajišťuje bezpečné připojení mezi ochrannou maskou a plicní automatikou a zabraňuje náhodnému odpojení.
Plicní automatika je odběrového typu, tzn. že přivádí vzduch pouze v případě nádechu. Přetlak pod ochrannou maskou je vytvořen automaticky uživatelem při uzavření průchodky pro přístup čerstvého vzduchu. Plicní automatika dodává minimálně 450 l/min vzduchu pro dýchání bez vzniku podtlaku. Plicní automatika je vybavena dvoukanálovým systémem, tj. vzduch proudí do celoobličejové masky podél zorníku, čímž je zabráněno vytváření jakékoliv kondenzaci na zorníku, poté jednosměrnými ventily do vnitřní masky. Po výdechu odchází vzduch výdechovým ventilem do okolní atmosféry.

By-pass

By-pass (přídavná dodávka vzduchu) potlačuje normální automatickou funkci tlakového ventilu. Jakmile je otevřen by-pass, bude vzduch volně proudit do masky.
Chcete-li otevřít by-pass, otočte červeným kolečkem proti směru hodinových ručiček. Chcete-li by-pass uzavřít, otočte červeným kolečkem ve směru hodinových ručiček.

Poznámka:
Jakmile je by-pass otevřený, doba použití dýchacího přístroje bude kratší. Jestliže je by-pass otevřen, musí nositel masky ukončit veškerou činnost a vrátit se na místo s dýchatelným vzduchem.

Rádi bychom Vám představili náš věrnostní program D.S.D. BONUS KLUB, ve kterém můžete sbírat body za Vaše nákupy. Získané body poté můžete vyměnit za skvělé dárky nebo získat slevu na zboží z naší nabídky. Pro sbírání bodů je nutné se zaregistrovat. Více informací a kompletní podmínky naleznete v sekci BONUS KLUB.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Rozumím.Více informací